O stronie

Możliwość komentowania O stronie została wyłączona | Marzec 6, 2012

O mnie wcześniej

kasia-5Mam na imię Basia. Od kiedy pamiętam zawsze gotowanie tratowałam jak czasochłonną konieczność. Zawodowo spełnialiśmy się z mężem prowadząc własną firmę handlową, która zabierała nam sporo czasu. Zwłaszcza mąż był nią całkowicie pochłonięty, przez co rzadko zaglądał do kuchni i cała praca gospodyni i kucharki zostawała na mojej głowie. Mam 2 wspaniałych synów i z uwagi na brak czasu wyżywienie naszej całej 4 osobowej rodziny było zawsze dla mnie sporym wyzwaniem. Zawsze miałam problem z planowaniem i znalezieniem odpowiedniego szybkiego i do tego zdrowego przepisu, brakowało mi pomysłów na obiad, nie wspominając już o czasie na wypieki czy sprzątaniu kuchni po gotowaniu. Jednak wszystko to zmieniło się…

Jak to się stało?

thermomix-tm5Od czasu gdy kilka lat temu zobaczyłam u naszej znajomej na jednej z prezentacji możliwości Thermomixa (jeszcze starszy model TM31) zawsze chciałam mieć to cudo w swojej kuchni. Niestety nie było mnie stać na niego od razu i chciałam wszystko spokojnie przemyśleć, nigdy nie brałam nic na raty więc musiałam troszkę poczekać…, aż w końcu udało nam się uzbierać i kupić nowszy model TM5! Od kiedy mamy nowy Thermomix gotowanie stało się naszą pasją. Nigdy bym nie przypuszczałam że zakup tego urządzenia tak bardzo może wpłynąć na mnie i moją rodzinę. Teraz na blacie kuchennym mam tylko jedno urządzenie, a pozostałe sprzęty znieśliśmy do piwnicy.

bulki-pszenneJakże bardzo zdziwiło mnie gdy po zakupie Thermomixa nawet taki kuchenny leniuch jak mój małżonek, który zawsze omijał kuchnie szerokim łukiem nagle zaczął interesować się gotowaniem. Nigdy nie zapomnę jego pierwszych bułek pszennych, które zrobił w Thermomixie w niespełna 30 minut oraz zaskoczenia naszych dzieci gdy powiedziałam im że te pyszne bułeczki ze słonecznikiem na kolację zrobił przed chwilką samodzielnie tata. Dzieciaki nie chciały w to uwierzyć. Po jakimś czasie nawet same zaczęły interesować się sprzętem i angażować się wspólnie z nami w przygotowywanie potraw. Od tego czasu cała nasza rodzina zaczęła używać Thermomixa 🙂

ksiazki-kucharskieMimo że do Thermomixa dołączona jest książka zawierająca wiele przepisów zaczęłam dodatkowo szukać inspiracji w innych książkach kucharskich oraz w sieci szukając jeszcze nowszych i ciekawszych przepisów i pomysłów na zdrowe odżywianie się. Coraz chętniej dzieliłam się moim kulinarnym doświadczeniem z naszymi znajomymi, aż w końcu wraz z mężem postanowiliśmy stworzyć stronę z przepisami na Thermomix, na której na początku umieszczaliśmy tylko nasze własne przepisy. Blog stawał się coraz bardziej popularny i pojawiało się w nim coraz więcej komentarzy i zapytań o możliwość dodawania własnych przepisów. Z czasem mąż ulepszył stronę i dodał również opcję dodawania przepisów przez pozostałych użytkowników, którzy obecnie są również autorami tej strony.

Jak teraz wygląda strona?

strona-twoje-przepisyObecnie na stronie można przeglądać przepisy po kategoriach oraz dodawać własne przepisy, które można wykonać w Thermomixie. Przepisy można oceniać, komentować, drukować oraz dodawać składniki z przepisów do własnej listy zakupów na listonic.pl, a następnie robić zakupy przy pomocy telefonu. Strona twojeprzepisy.pl dostosowana do przeglądania na komputerach, tabletach i smartfonach. Staramy się by nasza strona była zawsze aktualna oraz aby zawierała możliwie najwięcej najciekawszych przepisów i informacji na temat Thermomixa.

Pamiętajcie, że strona ta działa dla Was i dzięki Wam!

Zachęcam wszystkich fanów Thermomixa do rejestracji na stronie i umieszczania własnych przepisów. Podziel się swoimi przepisami z innymi.

Dodaj przepis